7 Aylık Kediler Kaç Kilo Olmalı?

7 Aylık Kedi Kaç Kilo Olmalı?

Artık resmen erişkin birer kedi sıfatına kavuşan 7 aylık kediler için kısırlaştırma ile birlikte kilo kontrolü oldukça önemlidir. 7 aylık kedi kaç kilo olmalı sorusuna verilebilecek ortalama bazı yanıtlar bulunuyor olsa da bu yaştaki kedilerde kilo durumunu pek çok dış faktör etkilediğinden, kedilerinizin kilosunu farklı şekillerde de ölçümlemeniz önemlidir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek 7 aylık kedilerin kaç kilo olması gerektiğini ve ayrıca kedinizin ideal bir kiloda olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

7 Aylık Kedi Kaç Kilo Olmalı?

7 Aylık Kedi Kaç Kilo Olmalı?

Sağlıklı mamalarla düzenli ve ölçülü bir şekilde beslenen 7 aylık sağlıklı bir kedi ortalama 2.3 ile 3 kg ağırlığında olmalıdır. Ancak kedilerin kilosunu etkileyen pek çok farklı faktör bulunduğundan, her kedi bu ortalama kilo ağırlığına uymayabilir. Genetik, kısırlaştırma, cinsiyet ve hatta kedilerin türü dahi kedilerin kilosu üzerinde etkiye sahip olabilmektedir. 7 aylık kedi kilosu hakkında ortalama veriler sunmak mümkün olsa da kedinizin sağlıklı bir kiloya sahip olup olmadığını anlamak için farklı yöntemleri de denemelisiniz. İdeal kedi kilosu nedir isimli içeriğimizi inceleyerek kedinizin vücuduna oranla sağlıklı bir kilosu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

7 aylık kediler artık resmen birer yetişkin olarak adlandırılabileceğinden, kedinizin davranışlarında ve karakterinde bazı ufak değişiklikler gözlemleyebilirsiniz. Artık yaşadığı ortamı, sizi ve kendini neredeyse tamamıyla keşfetmiş olan bu kediler; eskisine oranla uykuya ayırdıkları zamanı biraz daha artırabilirler. Kısırlaştırmanın da etkisiyle iştah artarken, oyun ve benzeri aktivitelere ayrılan büyük zaman dilimi yerini dinlenmeye ya da daha sakin aktivitelere ayrılabilir. Ancak her kedi kendine has bir karaktere sahip olduğundan, kediniz bu davranışları göstermiyor da olabilir.

7 Aylık Erkek Kedi Kaç Kilo Olmalı?

7 aylık sağlıklı bir erkek kedinin sahip olması gereken ağırlık ortalama 2.3 ile 3 kg arasındadır. Erkek kediler kısırlaştırıldıktan sonra dişi kediler kadar olmasa da kilo almaya eğilimlidir. Eğer kediniz sık sık mama için size miyavlıyorsa, kedinizi göz ardı etmeyi öğrenmeli ve kedinize yalnızca sizin belirlediğiniz saatlerde mama vermelisiniz.

7 Aylık Dişi Kedi Kaç Kilo Olmalı?

7 aylık sağlıklı bir dişi kedinin sahip olması gereken ağırlık ortalama 2.3 ile 3.3 kg arasındadır. Dişi kediler kısırlaştırma işlemi sonrasında kilo alma eğiliminde olduğundan, erkek kedilere oranla daha ağır olmaları muhtemeldir. Kısırlaştırılan kedinizin beslenmesinde mutlaka kısır kedi mamalarından faydalanmalı ve 7 aylık kedinizi ölçülü bir şekilde beslemelisiniz.

Evinizde 2 aydan küçük kedi yavrularına bakıcılık yapıyorsanız, yavru kedilerin büyüme evreleri isimli içeriğimiz sizler için bilgi dolu bir derleme olabilir!

Yorum Yap!