1 Aylık Kediler Kaç Kilo Olmalı?

1 Aylık Kedi Kaç Kilo Olmalı? 1 Aylık Kedi Boyutları

iİlk defa bir yavru kediye bakıcılık yapan ve yavru kedisinin sağlıklı bir şekilde büyüdüğünden emin olmak isteyen kedi ebeveynleri, 1 aylık kedi kaç kilo olmalı gibi sorulara sık sık yanıt arayabiliyor. Kedilerin ideal kiloları ve mevcut kiloları beslenme düzenlerine, bulundukları ortama ve hatta bazen cinslerine oranla değişiklik gösterebiliyor olsa da ortalama ideal kedi kilosunu öğrenmenin pek tabii pek çok yolu mevcut. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek bir aylık kedi kaç kilo olmalı ve 1 aylık kedi boyutları gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. 

1 Aylık Kedi Kaç Kilo (Gram) Olmalı?

1 Aylık Kedi Kaç Kilo Olmalı?

Anne sütüyle ya da yavru kedi formülleriyle beslenen 1 aylık sağlıklı bir yavru kedi, ortalama 420 – 500 gr ağırlığında olmalıdır. Gelişim dönemindeki yavru kedilerin kilolarını kontrol altında tutmak bir hayli önemlidir. Gereğinden fazla zayıf olan kedilerin gelişiminde aksamalar görülebilir ve bu besin yetersizliği gelecekte yavru kedinin sağlığını ciddi şekilde tehdit eden hastalıkların öncüsü olabilir. Aynı şekilde fazla kilolar da yavru kediler için ideal değildir.

Az önce de bahsedildiği üzere, bir aylık kedi ortalama 420 ila 500 gr ağırlığa sahip olmalıdır. 1 aylık kedilerin beslenme diyetini büyük ölçüde anne sütü ya da yavru kedi formülleri oluşturmalıdır. Kediler 1 aylıkken bazı kedi ebeveynleri kedilerini yaş mamayla tanıştırmayı tercih edebilir. Bu oldukça olağan ve sağlıklı bir hareket olmakla birlikte, yaş mama 1 aylık yavru kedilerin diyetinde yalnızca bir takviye gıda olarak konumlanmalıdır.

Gelişme dönemindeki yavru kedilerin kas, göz, kulak, kemik ve diğer hayati organlarının sağlığındaki en önemli etken, ihtiyaç duydukları vitaminlerin, minerallerin ve kalorilerin ne denli karşılandığıdır. Tüm bunların karşılanması için en iyi yol tabii ki de yavru kedinin annesi tarafından beslenmesidir. Anneleri tarafından yeterince beslenen yavru kediler, olağandışı bir sağlık problemi söz konusu olmadığı sürece bir hayli sağlıklı olma eğilimindedir. 1 aylık kedi kaç kilo olmalı sorusunu yanıtladığımıza göre aşağıdaki başlıklarda 1 aylık kedilerin boyutlarını görüntüleyebilir ve fiziksel davranışlarını öğrenebilirsiniz. 

1 Aylık Kedi Boyutları 

1 Aylık Kedi Boyutları

1 aylık kedi boyutları hakkında kesin yargılara varmak pek de mümkün değildir. 1 aylık kedi kaç kilo olmalı sorusunu ortalama veriler ile yanıtlamak mümkün olsa da yavru kedilerin boyutları cinslerinden cinsiyetlerine ve ne oranda beslendiklerine göre değişiklik gösterdiğinden, 1 aylık kedi boyutlarına kesin bir yanıt vermek mümkün değildir.

Ancak 1 aylık kedi boyutlarını daha yakından tanımanızı sağlayan bazı özellikler bulunur. 1 aylık yavru kedilerin kemik ve kas gelişimi artık belirli ölçüde ilerlemiş ve yavru kediler emeklemek yerine ayakta durmaya başlamıştır. Ancak 1 aylık yavru kedilerin kemikleri ve kasları halen onları mükemmel bir şekilde taşıyamadığından, yavru kediler biraz yalpalayarak yürür. Eğer kediniz yürürken dengesini koruyamıyor ve sık sık sağa ya da sola doğru yürüyorsa, endişelenmeniz gereken pek de önemli bir husus yoktur. 

1 aylık kediler eskisine oranla daha hareketli ve daha enerjilidir. Bu kedilerin günlerinin büyük bir bölümü halen uyumak ve beslenmekle geçse de artık uyanık kaldıkları zaman dilimleri yavaş yavaş artış göstermektedir. 1 aylık kedilerin gözleri ve kulak kanalları tamamıyla açılmıştır ancak işlevlerini halen tam kapasiteyle yerine getiremezler. Tüm bu özellikler sayesinde 1 aylık kedi boyutları hakkında fikir sahibi olabilir ve kedinizin yaşıtlarına oranla sağlıklı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yavru kedinizin gelişimine dair daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yavru kedi gelişim tablosu içimli içeriğimizi okuyabilir, yetişkin kediler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ise kedi kaç kilo olmalı isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

Kediniz pek yakında büyüyeceğinden, 2 aylık kedi kaç kilo olmalı sorusunu biz sizler için şimdiden yanıtladık! 

 

 

Yorum Yap!